Jak żyć, Panie Premierze, gdy po dzikim rajdzie idioty po Warszawie nie ma nawet Orędzia Prezydenta?

policjaZrobiłem dzisiaj myk miesiąca. Wstałem rano, przykładnie, o 6.15, wykąpałem się, zjadłem nawet, ubrałem, wbiłem w zapchany autobus i pojechałem do pracy. Tam dowiedziałem się jednak, że w związku ze świętami w Niemczech – i ja mam wolne (śmiejcie się, śmiejcie). Takie dni podarowane przez los spędzam na nadrabianiu tego, na co nie ma czasu w środku tygodnia. A towarzyszą mi wszelakie telewizje informacyjne. A dziś tematy moto.

Dziś tematem dnia jest czwartkowy rajd BMW M3, bezmyślnie umieszczonym przez samego kierowcę na YouTube. Nie będę wchodził w szczegóły – każdy słyszał już o tym sto razy. 23-letni kierowca ma bowiem „bogatą kartotekę”, prawka niet, a i tak w dupie ma polską policję i wszelakie służby. W swym idiotyzmie potrafi nie tylko złamać ponad 80 przepisów w ciągu kilkunastu minut, ale – uwaga, to chyba nowy level kretynizmu – pochwalić się tym w serwisie społecznościowym. Czekam teraz na przebieg kradzieży na Twiterze i jakiś gwałt na Facebooku.  Ale w związku z tym, myśli moich niespokojnych jest kilka.

 • Myśl Pierwsza: Jak to możliwe, że auto zatrzymywane co chwilę i kierowca, który ma kilkadziesiąt niezapłaconych mandatów i spraw – wciąż jeździ? Przepraszam, ale ja moim malutkim rozumkiem nie ogarniam takich spraw.
 • Myśl Druga: Jak to możliwe, że mając numery rejestracyjne i video policji zajęło chyba ze 3 dni ustalenie kto był za kółkiem?
 • Myśl Trzecia: Czemu go nie puszczą na jakąś krętą górską dróżkę i nie dadzą mu tego autka, zamknąwszy wcześniej trasę? Niech się rozpierdoli. W niektórych grach nie ma trzech żyć, a skalna ściana resetuje absolutnie wszystko. Ja to nazywam „doborem naturalnym” – czyli natura sama eliminuje jednostki słabsze fizycznie lub skretyniałe. Byle nie za bardzo się rozpiździł, bo 23-letnie ciało to obietnica co najmniej kilku organów w niezłym stanie – a tych nigdy dosyć.
 • Myśl Czwarta: w związku z pojawieniem się co 15 minut innego specjalisty do spraw szybkiej jazdy (albo i nie specjalisty w tej materii), włączając policjantów, polityków, sportowców i innych (niektórzy to chyba akurat pod studiem stali i chcieli swe parcie na szkło uskutecznić) apeluję o to, co następuje: o konferencję prasową rządu (całego, co tam sam jeden premier czy minister sprawiedliwości – a zobaczycie, że będą takie!), o orędzie prezydenta o stanie umysłu młodzieży lekko starszej, oraz o list duszpasterski rady episkopatu do odczytania w niedzielę z ambon od Bałtyku po Tatry. Niech każdy ma swoje pięć minut w TV a nie tylko panowie Dziewulski czy Sokołowski. Choć akurat ci dwaj to najwięcej i najciekawiej mieli do powiedzenia.
 • Myśl Piąta: ile czasu zajmie odpowiednim politykom utworzenie jakiejś absurdalnej ustawy mającej w najbardziej populistyczny z populistycznych sposobów pokazać jak bardzo się troszczą o ewentualne ofiary debili w podobnych autkach? Ja obstawiam, że tydzień. Bo za miesiąc nie będzie o tym śladu w mediach, tak jak o ustawach antypowodziowych, pijanych kierowcach, sezonowo ogórkowych dyskusjach na temat matur czy dzieciobójcach. Myk! I nie ma. A sprawa toczy się własnym torem.
 • Myśl Szósta. Kto się założy, że rzeczony koleś z beemy dostanie max 2 lata w zawiasach na pięć lat plus kilka tysiaków grzywny i alej będzie stwarzał zagrożenie?

Jak żyć, panie Premierze, no jak?

Reklamy
Otagowane , , , , , , ,

12 thoughts on “Jak żyć, Panie Premierze, gdy po dzikim rajdzie idioty po Warszawie nie ma nawet Orędzia Prezydenta?

 1. olszyn pisze:

  Żadnych transplantacji. One także są niezgodne z deklaracją wiary lekarzy. Bo ludzi po śmierci pnia mózgu da się uratować, a nie bestialsko zabijać w imię pomocy innym ludziom!
  Trzeba kupować bilet lotniczy. Nie ważne gdzie. Byle daleko stąd.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
perfumomania

subiektywnie i ze szpileczką o perfumach...

JA SKORPION

There is another world, but inside this one, inside me.

kayab92's Blog

Just another WordPress.com site

Introweska

Anomalie życiowe

Jak napiszę, to będzie

Opowiadania, e-booki, przegląd wydawniczo-kulturalny. Blog Agnieszki Żak

escaape

into another world

Kulturalna szafa

#czytajkulturalnie

pocichutku

.. kilka słów ..

Gabinet Osobliwości

Któren zawiera w sobie curiosa rozmaite ku wesołości, ale i smutney refleksyi odwiedzającey go publiczności pomieszczone

Siupster

Uwaga, Wielki Siu pisze!

cmentarzysko dudsów

by Agata Rutkowska

Book Emperor.

czyli teksty od władcy puszczy.

sztuka prostoty

Blog o wnętrzach, o tym jak wpływają na nasze życie, aby stawało się proste i szczęśliwe.

codziennik

notatki. fotografie. myśli

okiem wariata

widziane lewym okiem wariata

%d blogerów lubi to: